Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 

EĞİTİM ÖĞRETİM SÜREÇLERİNİ İZLEME, DEĞERLENDİRME VE GELİŞTİRME PROJESİ TANITILDI - Bir Eylül Gazetesi
   
 EĞİTİM ÖĞRETİM SÜREÇLERİNİ İZLEME, DEĞERLENDİRME VE GELİŞTİRME PROJESİ TANITILDI

EĞİTİM ÖĞRETİM SÜREÇLERİNİ İZLEME, DEĞERLENDİRME VE GELİŞTİRME PROJESİ TANITILDI
 Yazı Boyutu

 Tarih : 11.02.2020 - 12:27:07 


İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eğitim-öğretimde kaliteyi artırmak amacıyla hazırlanan Eğitim Öğretim Süreçlerini İzleme, Değerlendirme ve Geliştirme Projesi (İZ-GE) tanıtım toplantısı Atatürk Kültür Merkezi'nde yapıldı.


İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından eğitim-öğretimde kaliteyi artırmak amacıyla hazırlanan Eğitim Öğretim Süreçlerini İzleme, Değerlendirme ve Geliştirme Projesi (İZ-GE) tanıtım toplantısı Atatürk Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Toplantıda konuşan Vali Funda Kocabıyık, eğitim kalitesinin artırılması için çok yönlü çalışma yapılması gerektiğini söyledi.

Eğitim ve bilimde marka olmadan bir ülkenin kalkınmasının mümkün olmadığını ifade eden Vali Funda Kocabıyık, “Eğitim; siyasal ve demokratik toplum bilincini geliştirme, karmaşık sorunların anlaşılmasını sağlama, teknolojik ilerlemeye yardımcı olma ve kültürel yetenekleri keşfetme gibi çok yönlü etkilere sahiptir. Bu bilinçle 2019 - 2020 eğitim - öğretim yılında Uşak’ta İZ-GE (Eğitim Öğretim Süreçlerini İzleme Değerlendirme ve Geliştirme) Projesini yürürlüğe koyuyoruz. Proje; İzleme Geliştirme Modülü, Eğitim Paydaşları Akademisi ( EPA ), Sosyal Kültürel Sportif Etkinlikler ve Yarışmalar, Eğitimde Fırsat Eşitliği Sağlamaya Yönelik Faaliyetler, Beceri ve Tasarım Odaklı Eğitim Faaliyetleri, Akademik Danışmanlık, Ölçme, Değerlendirme Faaliyetleri ve İyi Örneklerin Yaygınlaştırılması olmak üzere sekiz bileşenden oluşmaktadır” dedi.

 Bu projeyle eğitimde daha planlı adımlar atılacağına dikkati çeken Vali Funda Kocabıyık, şöyle konuştu: "Eğitim kurumlarının temel sorunlarına çözüm bularak eğitim kurumlarımızın marka değerini artırmak istiyoruz. Yönetici, öğretmen, veli ve öğrencilere yönelik eğitimlerle tüm paydaşlar bu süreçte aktif rol alacaktır. Eğitim ve bilimde marka olmayan ülkelerin kalkınması mümkün değildir. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak adına ilimizdeki tüm okullarımızın imkânlarının eşit hale gelmesi için özellikle sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı okullar desteklenecektir. Yeniçağın gerektirdiği problem çözme, eleştirel düşünme, üretkenlik, takım çalışması ve çoklu okuryazarlık becerilerinin kazandırılması için okullarımızda somut mekânlar olarak tasarım beceri atölyelerinin sayısı artırılacaktır."

 İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin ise projenin il genelinde başarıya ulaşması için çaba harcayacaklarının altını çizdi. Toplantıda daha sonra proje koordinatörleri sunum yaptı.

 Toplantıya Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra, Vali Yardımcısı Hüseyin Demirbaş, Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Hakkı Nakilcioğlu, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kılıç, İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir, İlçe Kaymakamları, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. Editör :  Ozan Yavuz

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Bir Eylül Gazetesi

 Kategori  Haberler

277 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 

 Duyuru
Henüz Yorum Yapılmamış.
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Ağustos 2020

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 4
 Bugün : 180
 Dün : 216
 Toplam : 204517
 Ip No : 54.160.19.155
     

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 7.2661 7.2792
  Euro 6.8627 6.9081
 
 Hava Durumu 
 ReklamPageRank Checker


Haberler | Spor | Resmi İlanlar | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 2004- Bir Eylül Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede

Çilem.Net Haber Yazılımı kullanılmaktadır.